15 цікавих фактів про США

Все про Сполучені Штати Америки

Попри свою юність, Сполучені Штати Америки — розвинена та цивілізована країна яка сьогодні єдина після розпаду СРСР та Британської імперії залишила за собою статус наддержави.

1. Відомий у всьому світі прапор США неодноразово змінювали, оскільки з появою нового штату, на стязі з’являлась нова зірка. Символічними також є кольори: червоний — героїзм та звитяжність, синій — сумлінність, справедливість та об'єктивність, а білий колір символізує чистоту та непорочність.

Банкнота 10000 доларів

2. Сполучені Штати Америки за розмірами на четвертому місці серед усіх держав світу і тут на відміну від України є шість часових поясів.
3. В США на юридичному рівні немає офіційної державної мови.
4. В 1776 році в Штатах жило всього 2,5 мільйона чоловік, а вже 2016 за підрахунками U.S. Census Bureau (Бюро перепису населення США) близько 324 мільйони.
5. Є більше користувачів соціальної мережі Facebook із США, ніж громадян, які проголосували на попередніх президентських виборах.
6. В Сполучених Штатах більше телевізорів ніж жителів у Великобританії та проживає більше людей з норвезьким корінням ніж населення Норвегії.

Підняття прапора на Іодзіма

7. Мало хто знає, що на одному з найпопулярніших фото у США «Підняття прапора на Іодзіма» є українець. Серед солдатів на фото є сержант, який народився в лемківській українській родині емігрантів — Майкл Стренк.
8. На трьох американців припадає два домашніх улюбленці, до слова, в США витрачається більше коштів на домашніх тварин ніж Німеччина виділяє на оборону.
9. Не зважаючи на велику чисельність населення навіть най бідніші 10% громадян все одно багатші за 68% жителів планети.
10. Кумедним є той факт, що американцям вдалось придбати Аляску в Росії всього за 7,2 млн доларів золотом. Придбано територію площею 1 519 000 км кв, тобто всього 4,74 долара за квадратний кілометр. І підливає масла у вогонь також той факт, що менше ніж за тридцять років тут розпочалась золота лихоманка, за час якої видобули близько тисячі тонн золота.
11. США належать найсильніша армія на планеті. І не дивно оскільки 1 з 5 доларів, виплачених податків, йде на оборону.

Німіц — Джордж Буш

12. Сьогодні Військово-морські сили США мають найбільшу кількість авіаносців, за даними на 2016 рік на озброєнні їх аж 12 штук, 10 з яких авіаносці класу «Німіц» — найбільші військові судна у світі. Для порівняння у Великої Британії — 3, в Італії — 2, а Франція, Індія, Росія, Китай, Іспанія, Бразилія, і Таїланд мають всього по одному.
13. Давно не секрет, що понад третина американців мають ожиріння. Середньостатистична людина в США з'їдає за життя понад 35 тонн їжі.
14. В США кожну секунду з'їдають 45 кг шоколаду і понад 40 гектарів піци в день, а також понад 8 мільярдів курей в рік.
15. В Сполучених Штатах Америки багато людей живе «в кредит». Формально, якщо у вас є 10 доларів в гаманці та немає жодних боргів то ви багатші за 25% американців.