Цікаві факти про Альберта Ейнштейна

Все про Альберта Ейнштейна

Свого часу Ейнштейн був справжньою рок-зіркою в наукових колах. В п'ятдесятих він не поступався за популярністю навіть Мерилін Монро і якщо Монро була еталоном красоти то Ейнштейна вважали еталоном геніальності.

1. Як не дивно, але Альберт Ейнштейн не був геніальною дитиною, він досить повільно вчився і пізно почав говорити. Також при першій спробі вступу до університету він провалив екзамени та навіть у дорослому віці йому досить важко було згадати імена, дати та номери телефонів.
2. Ейнштейн основні відкриття зробив у своїй голові, а не в лабораторії. До арсеналу робочих інструментів вченого входили лише папір та ручка. Як він сам говорив це все, що йому потрібно для роботи, а решта, за словами Ейнштейна, йому тільки заважає думати.
3. Попри те, що Альберт багато років жив та працював в США, він стверджував, що так і не навчився писати англійською мовою.
4. Коли починають говорити про Альберта Ейнштейна у більшості людей спливає в голові образ з фотографії де вчений з висунутим язиком. Проте мало хто знає чому Ейнштейн показав язик. Фото відзняте на святкуванні 72 дня народження Альберта, фотограф попросив іменинника зробити задумане і серйозне обличчя, проте Ейнштейн висунув язик, чим показав, що геніальний вчений може також бути життєрадісною та веселою людиною.

Фото з Ейнштейном

5. Вчений дуже любив цей знімок, він сам обрізав його і розсилав друзям в якості новорічної вітальної листівки. Фото дуже швидко стало відоме у всьому світі та оскільки з негативу надрукували лише дев'ять оригіналів воно також набуло і великої цінності. У 2009 році один з екземплярів фотографії був проданий за 74 тисячі доларів.
6. Очі Альберта Ейнштейна до сьогодні залишаються у сейфі одного з банків міста Нью-Йорк.
7. За теорію відносності Ейнштейну так ніколи і не вручили Нобелівську премію хоч його номінували близько 60 разів, а отримав він найвищу наукову відзнаку за поясненням фотоелектричного ефекту.
8. Гроші за Нобелівську премію пішли колишній дружині Альберта, як урегулювання розлучення.
9. Альберт Ейнштейн став прототипом зовнішності Йоди з епічної фантастичної саги Зоряні війни, а також завдяки його теорії відносності на світ з'явилось безліч фантастичних фільмів та книг, хоч сам вчений фантастику недолюблював.