Цікаві факти про Нью-Йорк

Все про Нью-Йорк

Одне з найвідоміших та найбільших міст США — Нью-Йорк є колискою для великого бізнесу та комерції, це місто яке абсолютно ніколи не спить. Ми підібрали найцікавіші факти про цей винятковий мегаполіс.

1. У 2013 році Нью-Йорк був домом для понад 8,4 мільйона людей, тобто населення міста було більше ніж в 39 з 50 штатів США. Попри величезну кількість жителів кожний 21-й мешканець Великого яблука є мільйонером.
2. Острів Мангеттен викупили в американських індіанців в 1626 році всього за 24 долари, що за оцінкою вчених Університету в штаті Орегон еквівалентне сьогоднішній сумі близькій тисячі доларів. Сьогодні землю Мангеттену оцінюють майже в 50 мільярдів доларів.

Вулиці Нью-Йорку

3. Якщо б на Манхеттені була б та ж щільність населення, як на Алясці, то тут жило б всього 28 чоловік.
4. В Нью-Йорку зберігається в злитках чверть усіх світових запасів золота. Вони під надійною охороною на глибині 24 метри під вулицею Уолл-стрит.
5. Одним із символів вражаючого міста Нью-Йорк є Статуя Свободи, яку подарувала Сполученим Штатам на честь незалежності Франція. На Статую Свободи як і на Батьківщину-Мати в Києві, також можна піднятись. Висота монумента понад 46 метрів і до корони потрібно пройти 354 сходинки. також цікавим є той факти, що географічно Острів Свободи, де розташована статуя знаходиться в Нью-Джерсі, а не в Нью-Йорку.
6. Мало кому відомо, що в Нью-Йорку на вулиці Томас-стрит, 33 розташований хмарочос заввишки 167,5 метрів з глухими стінами по всьому периметру і не має жодного вікна.

Хмарочос без вікон

7. В Нью-Йорку, в одному з банківських сейфів зберігають очі Альберта Ейнштейна.
8. Якщо місто Нью-Йорк стало б окремою країною, а поліція Нью-Йорка була б його армією, то вона б увійшла у двадцятку кращих по фінансуванню армій в світі.
9. В Нью-Йорку рекордне у світі за розмірами, кількістю станцій і тривалістю маршруту метро. Метрополітен в Нью-Йорку має 468 станцій та 26 маршрутів. Тут працює понад 6300 потягів метро які кожного дня обслуговують до шести мільйонів пасажирів. Щоб проїхати всі станції метро Нью-Йорка, якщо не виходити з транзитної системи, вам знадобиться не менше 21 години та 49 хвилин.
10. Мешканці Нью-Йорка випивають майже в 7 разів більше кави ніж інші міста в Сполучених Штатах Америки.
11. В Нью-Йорку прекрасна зима, тут випадає в понад 15 разів більше снігу, ніж навіть на Південному полюсі.
12. Також в Нью-Йорку найвідоміший у світі міський пару (CentralPark). За різними оцінками сьогодні його вартість більша ніж бюджет всього штату Аляска, а за розмірами він перевищує площу державу Монако.