Цікаві факти про Львів

Цікаве про Львів

Сьогодні Львів є одним з найбільш привабливих для туристів міст в Україні. Істинним шанувальникам справжньої кави, смачного пива та неймовірних вражень тут завжди раді. Львів відкритий для світу.

1. Львів за свою непросту історію був у складі восьми держав. Спочатку місто було у Галицько-Волинському князівстві, також перебувало у складі Польщі, Австро-Угорської та Росії імперій і було окуповане нацистською Німеччиною. Львів ввійшов до складу Західноукраїнської Народної Республіки та Радянського Союзу. Сучасний Львів у центрі культурного життя Європи, в Незалежній Україні.
2. Кожен львів'янин знає, що саме у Львові було винайдено гасову лампу, проте мало кому відомо, що саме тут було відкрито першу українську школу та започатковано перший в Україні професійний театр.
3. Офіційно перший футбольний матч в Україні відбувся у Львові між командами міста Львова та Кракова. До речі перемогла тоді команда міста Лева. Також тут було проведено першу на території сучасної України гру з хокею.

Символ Львова

4. Львівська футбольна команда «Карпати» єдиний в історії клуб нижчої ліги, який здобув Кубок СРСР.
5. Палаци Західної України закарбовані в одному з найлегендарніших фільмів часів СРСР - «Д'Артаньян і три мушкетери». А сам Львів в кінострічці перетворився на Париж.
6. Найбільш високою спорудою міста є костел Ольги та Єлизавети, висотою вісімдесят вісім метрів.
7. Місто є одним з найважливіших центрів освіти в Україні, тут знаходиться майже шістдесят вищих навчальних закладів. Кількість студентів становить близько 20% населення міста, а це майже кожен п'ятий у Львові.
8. Львівські програмісти розробили спецефекти для голлівудських бестселерів таких як Гаррі Поттер чи Спайдермен, а також саме тут створили додаток Skype для мобільних пристроїв.
9. Саме тут починали свою творчість легендарні рок-гурти такі як Брати Гадюкіни, Скрябін та Океан Ельзи.
10. Сучасний Львів – найбільш «велосипедне місто» України. Тут працює муніципальний велопрокат і станом на 2016 рік є майже 70 кілометрів велодоріжок.