10 цікавих фактів про банани

Цікаві факти про банан

Щоб з'їсти банан нам не потрібно його різати чи витрачати багато зусиль на його чищення, це дійсно дуже зручний фрукт який, легко можна їсти на ходу і крім того він доволі корисний та поживний. Ми підібрали 10 цікавих фактів про банани, оскільки вони одні з найбільш популярних екзотичних фруктів в Україні.

1. Люди почали культивувати банан більше ніж 8000 років тому, банан відноситься до найбільш ранніх прикладів одомашнення рослин.
2. Є близько п'ятдесяти різних видів бананів, присутніх у всьому світі. Банани, до яких ми звикли, з'явились в Південно-Східній Азії, зокрема в Індонезії, а згодом стали дуже популярними в Індії. До Європи вони потрапили лише після походу Олександра Великого.
3. Деякі дикі види бананів, мають дуже тверде і жорстке насіння, але тим не менш, вони їстівні.

Дикий банан

4. На Філіппінах росте текстильний банан (лат. Musa textilis) з листя якого виготовляють волокно, яке є легким і дуже міцними. З бананового волокна й досі виготовляють морські канати, мотузки та риболовні сіті.
5. Банан трав'яниста рослина і може виростати до семи метрів висотою. Його коріння може мати сотні років, але стебло, яке росте над землею, кожного року в'яне та відмирає.
6. В бананах міститься багато калію. В бананах міститься багато калію, який бере участь у передачі нервових імпульсів, потрібний для синтезу білка і підтримує нормальний рівень кров'яного тиску в організмі людини. Часто в ста грамах банану може міститись понад 350 мг калію.
7. У світі споживається близько ста мільярдів бананів на рік. Саме тому банан є четвертим за величиною сільськогосподарським продуктом в усьому світі. За своєю популярністю він поступається лише пшениці, рису та кукурудзі.

Бананове дерево

8. Під час експорту бананів їх зривають та запаковують ще недозрілими. Банани переміщують зеленими і за той час поки вони потрапляють в магазин вони дозрівають, стають жовтими та готовими до вживання.
9. Якщо порахувати кількість споживання бананів на душу населення, то світовий рейтинг серед всіх країн очолить Уганда. В Уганді з'їдають понад 225 кг бананів в рік на одну людину.
10. Хоч ми відчуваємо специфічну сухість у роті коли їмо банани, насправді вони на 75% складаються з води.