Цікаві факти про жирафа

Цікаве про жирафа

Всі ми знаємо їх як найвищих істот у світі, та є цікаві факти про жираф, які мало кому відомі. Пропонуємо вам дізнатись більше про цих велетнів африканських саван.

1. Звісно однією з найбільш виразних особливостей жирафи є її зріст. Новонароджене дитинча зазвичай ростом близько 1,8 метра, що робить їх вищими за більшість дорослих людей.

Ріст людини і жирафи

2. Дорослі самці жирафи можуть важити більше ніж вісімсот кілограмів і зростом майже п'ять з половиною метра.
3. Малюнок на шкірі кожної жирафи є унікальним, як відбитки пальців людини.
4. Хоч шия жирафи неймовірно довга, вона як і шия людини має всього сім шийних хребців.
5. Через специфічну будову шиї, серце жирафи дуже велике і сильне оскільки йому доводиться перекачувати кров до мозку тварини на велику висоту. До порівняння людське серце важить 300-335 грам, а серце дорослої жирафи важить понад десять кілограмів.
6. Жирафи травоїдні тварини і харчуються переважно листям акації. Оскільки така дієта дуже бідна на поживні речовини, жирафам потрібно з'їдати майже тридцяти кілограмів листя і витрачають вони на це заняття близько двадцяти годин кожного дня.
7. Через специфічну дієту в жирафів практично не залишається часу для сну і тому сплять всього близько години на добу.
8. Крім довжелезної шиї жирафи мають неймовірно довгий язик, який можуть висовувати на понад сорок сантиметрів. Язик у жирафи дуже жорсткий і фони ним можуть легко ловити високі гілки на деревах.
9. Щоб не згоріти на яскравому африканському сонці та уникнути сонячних опіків язик жирафи має темно синє забарвлення.