Цікаві факти про верблюда

Цікаве про верблюда

Більшість з нас знає про верблюдів лише те, що вони мають горб, і можуть дуже довго не пити, але про цих дивовижних тварин можна розказати дуже багато цікавого.но від виду, захищені законом.

1. У світі є всього два види верблюдів це верблюд одногорбий, якого ще називають аравійським та двогорбий, відомий також як азіатський верблюд.
2. Сьогодні в світі налічується близько 14 мільйонів верблюдів і більшість з них живуть на близькому Сході, в Азії та Австралії.
3. Тіло верблюда дуже добре пристосоване до виживання в пустелях. В горбах верблюда міститься великий запас жиру, який при потребі перетворюється на воду та поживні речовини. Горб служить також захистом від перегрівання тварини під палючим сонцем.

Скелет верблюда

4. Якщо верблюд здоровий і ситий їх горби великі та пухкі, а коли їм бракує їжі кількість жиру в горбі зменшується і він стискається та зменшується в розмірі.
5. Більшість ссавців страждає від зневоднення при втраті 15% води, а верблюди добре переносять втрату навіть до 25%.
6. У ссавців еритроцити круглої форми, а верблюди єдині ссавці в яких еритроцити овальні. При зневодненні круглі еритроцити значно швидше злипаються і кров не може виконувати свої функції, овальні еритроцити навіть при суттєвій втраті води не злипаються.
7. Спраглий верблюд за лічені хвилини може випити до більше ніж сто літрів води.