Цікаві факти про коней

Найцікавіші факти про коней

За останні п'ять тисяч років коні завжди супроводжували людину. За всю історії розвитку людства вони зіграли, мабуть, найважливішу роль, ніж будь-яка інша домашня тварина. Коні протягом тривалого часу були єдиним засобом пересування і вірним помічником при освоєнні нових території та у сільському господарстві. Коні неймовірно розумні, вони мають хорошою пам'ять і власний характер тому ми пропонуємо вам дізнатись більше про цих красивих тварин.

1. Сьогодні в світі налічується понад 420 визнаних порід коней, а найстаршою вважається арабська. Експерти вважають, що вперше цю породу було виведено близько п'яти тисяч років тому.
2. Вік найдавніших археологічних знахідок які свідчать про одомашнення коней сягає понад шість тисяч років.
3. Конів використовують на службі в поліції з сімнадцятого століття. Хоч з появою автомобілів вони стали менш популярними, навіть сьогодні сотні коней по всьому світі залучають до служби в поліції.

Табун диких коней пржевальського

4. Кінна поліція в Україні використовується для додаткового патрулювання у важко доступній лісопарковій місцевості та залучається при боротьбі з браконьєрами.
5. Лоша вже за декілька хвилин після народження піднімається на ноги та починає самостійно пересуватись.
6. В коня дуже добре розвинутий зір і його очі одні з найбільших серед наземних ссавців. Цікавим також є той факт що очі коня розміщені по сторонах голови і дозволяють бачити майже на 360 градусів.
7. Переважно лежаче сплять тільки лошата або хворі тварини, дорослі та повні сил коні завжди напоготові і не лягають спати, а засинають стояче. Крім того в групі як правило один кінь не спить, а залишається на сторожі.
8. Свійські коні з дивовижною легкістю повертаються в дику природу. Вони швидко адаптуються та інстинктивно починають поводитись як дикі тварини.