Цікаві факти про панду

Цікавинки про панду

Гігантська панда знаходиться під загрозою зникнення з 1990 року. Сьогодні найбільша небезпека для цих неймовірних тварин це постійне зменшення природного середовища їх проживання.

1. В Стародавньому Китаї вважали, що хутро панди має магічну силу і захищає від злих духів. Через полювання та браконьєрство панди опинились на межі зникнення.
2. Є червона панда (Ailurus fulgens) і велика панда (Ailuropoda melanoleuca). Обидва види мають однакову дієту та місце проживання, а також обидві тварини знаходяться під загрозою вимирання.

Червона панда Ailurus fulgens

3. Новонароджена панда важить в дев'ятсот разів менше за свою матір.
4. Дитинча новонародженої панди сліпе та не має зубів воно має рожеву шкіру та вкрите тонким шаром білого хутра. За перший місяць життя на хутрі з'являються всі специфічні чорні плями.
5. Хоч шерсть панди виглядає м'якою та шовковистою насправді вона досить жорстка. Хутро дорослої панди може сягати десяти сантиметрів завдовжки.
6. Шкіра під білим хутром панди рожевого кольору, а під чорним чорного.

Панда на купюрі 100 юань

7. 99% раціону панди складає бамбук. Така вегетаріанська дієта досить бідна на поживні речовини і тому більшість вільного часу панди зайняті поїданням бамбуку.
8. Велика панда не може впадати в зимову сплячку, оскільки не може накопичити достатню кількість запасів жиру. Більшість травоїдних тварин засвоює 75-80% поживних речовин, а травна система панди здатна засвоїти лише до 20%.
9. Дорослі панди настільки великі, що практично не мають природних ворогів. Та маленькі дитинчата чи хворі або старі особини можуть стати жертвою снігового барса.