Цікаві факти про щурів та мишей

Все цікаве про щурів та мишей

Миші та щурі не тільки шкідники, а й кумедні та дуже соціальні маленькі істоти, яких часто утримують в якості домашніх тварин. Ось кілька кумедних і цікавих фактів про мишей і щурів про які варто знати.

1. Хоч миші та пацюки належать до однієї родини — Мишеві(Muridae) вони відносяться до різних родів. За класифікацією миші належать до роду Миша (Mus), який налічує близько 40 видів, а щурі до роду Пацюк (Rattus) який налічує понад 50 видів.
2. Хвіст миші довжиною зазвичай як і довжина тіла, а в пацюків він значно товстіший і довший, також і за своїми розмірами щурі на багато більші за мишей.

Розмір миші і щура

3. Миша може жити від 1 до 2 років, а декоративні миші, якщо за ними добре доглядати живуть і до трьох років.
4. Ці маленькі гризуни мають дуже багато природних хижаків, зокрема вони часто стають здобиччю хижих птахів, диких котів та лисиць.
5. Миші їдять до 15-20 разів на день. Вони люблять зерно, а також можуть харчуватись корінням, стеблами, фруктами та горіхами, а інколи навіть їдять комах.
6. Щурі дуже плодовиті і можуть мати потомство вже за два місяці після народження. Зазвичай самка народжує до 12 дітей і може народжувати кожні 3 тижні. Тому за сприятливих умов популяція цих гризунів зростає неймовірно швидко.
7. У щурів відсутні потові залози і тому вони охолоджуються за допомогою голих ділянок тіла, таких як хвіст і вуха.
8. Зуби в мишей і щурів ростуть протягом всього життя і тому їм необхідно постійно щось жувати та сточувати їх.
9. Щури і миші дуже соціальні тварини, які утворюють складні соціальні групи з іншими особинами. Вони зазвичай дуже погано переносять самотність тому, якщо ви вирішили завести собі цих пухнастиків краще тримати хоча б, двох щурів.