Чому панди чорно-білі

Чому панди мають чорно-біле хутро

Специфічне чорно-біле хутро великої панди робить її однією з найбільш впізнаваних тварин на планеті. Давайте разом дізнаємось чому панда має такий унікальний окрас.

Сьогодні не має іншого ссавця, який мав би схоже забарвлення, як велика панда, але всім відомо, що в природі нічого не буває випадково. Дослідники висували безліч гіпотез стосовно цього питання, зокрема припускали що забарвлення відіграє роль у терморегуляції тварини, також намагались довести, що чорні кола навколо очей зменшують їх блиск, але всі ці припущення виявились хибними.

Малята панди

Окрас панд зумовлений способом життя тварин і частково є результатом їх обмеженої дієти. Хоч панди харчуються бамбуком, в їх травній системі не має бактерій, які б допомагали їм ефективно перетравлювати жорсткі рослинні волокна. Оскільки панди отримують не велику кількість калорій вони не можуть накопичити достатню кількість жиру, щоб зимою лягти в сплячку. З цієї причини, панди змушені залишатись активними цілий рік, блукати у пошуках бамбуку на великі відстані та жити в різних природних умовах від засніжених гір до тропічних лісів.

Хижаків у дорослої та здорової панди практично не має, однак малята часто стають жертвами сніжного барса і навіть великій тварині маскування не завадить. Оскільки вони не можуть так швидко линяти, щоб маскуватись на кожному фоні, їх колір шерсті є своєрідним компромісом і панди вдало ховаються від хижаків, як в тіні так і в снігу. Також чорні вуха та чорні плями навколо очей допомагають пандам спілкуватись і виражати свої емоції.