Цікаві факти про Велику Британію

Все про Велику Британію

Великобританія одна з найбільш впливових фігур в сучасної історії. Велика Британія — найбільший острів в Європі і будучи частиною суверенної держави Сполученого Королівства, вона розташована в Атлантичному океані на Британських островах.

1. З багатьох історичних, політичних та географічних причин виникла певна плутанина з назвами, що стосуються Великобританії та її окремих частин. Але звісно є вагома різниця між Сполученим королівством та Великобританією , Британськими островами та Англією . До прикладу «Британцями» себе називають жителі Англії, Шотландії та Уельсу, але «Англійцями» тільки жителі регіону Англія, а от «Ірландцями» — тільки ті, хто живе в Північної Ірландії та у незалежній країні — Республіка Ірландія. Сполучене Королівство включає Північну Ірландію, а Великобританія ні.

Британські острови

2. У Великобританії, ви ніколи не може бути більше, ніж 70 миль від моря.
3. Велику Британію вважають засновником лівостороннього руху, крім того вплив Великобританії став вирішальним у визначенні порядку руху в її колоніях. Сьогодні більше третини населення землі рухається по лівополосних дорогах.
4. Британські острови також називають «Туманним Альбіоном», причина у білому кольорі скель біля міста Дувр на південному узбережжі.
5. Всім відомо, що Великобританія дуже багата країна, проте навіть ощадливим британцям властиве марнотратство. Одним з найбільш амбіційних проектів було реформування в комп'ютерній системі охорони здоров'я, на яке витратили понад 15,8 мільярда доларів, як результат реформа потерпіла фіаско і була закрита в 2013 році.
6. У Великій Британії всі коні, поні та осли зобов'язані мати паспорт.
7. В Нігерії проживає більше носіїв англійської мови ніж в Сполученому Королівстві.
8. Власники паспортів, виданих у Великобританії, Швеції та Фінляндії мають можливість безвізового проїзду в найбільшу кількість країн у світі.

keep calm and carry on

9. Великої популярності набула фраза «keep calm and carry on» (Зберігай спокій і продовжуй у тому ж дусі), та мало хто знає, що насправді вона з'явилась ще у 1939 році на початку Другої світової війни. Агітаційні листівки, з цією фразою, планувалось поширювати у випадку окупації Великобританії фашистами.
10. З усіх країн, які відзначають в День незалежності, 58 є незалежними від Великобританії.