Цікаві факти про бароко

Цікаве про бароко

Бароко це стиль європейського мистецтва який свого часу був дуже популярним в скульптурі, архітектурі та живописі, а також і в літературі та музиці. Саме з доби бароко почалось широке розповсюдження європейської культури на нові землі по всьому світі.

1. За однією з версій історія архітектури бароко почалась у Римі зі зведенням однієї з найбільш відомих церков Іль-Джезу, яка знаходиться на однойменній площі в центрі міста.
2. Архітектура і скульптура в бароко йдуть рука об руку. Багато митців таких як Лоренцо Берніні, були майстрами обох напрямків. Динамічні ефекти архітектури бароко тоді намагались максимально підкреслити декоративними скульптурами.

Львів Церква Стрітення Господнього

3. Один з найбільш ранніх зразків архітектури бароко в Україні знаходиться у Львові - Церква Стрітення Господнього архітектор Джованні Баттіста, яку почали зводити ще у 1642 році.
4. У всіх великих європейських країнах в період бароко з'явились дивовижні художники, а коріння живопису епохи бароко бере свій початок в Італії з робіт Гвідо Рені та П'єтро да Кортона.
5. Саме в Італії живопис в стилі бароко найдовше займав головні позиції в мистецтві — близько 250 років.
6. В багатстві різноманітності живопису бароко жодна інша нація в Європі не може змагатися з Нідерландами. Серед видатних художників були Рембрандт, Дейк, Остаде, Рейсдал та багато інших.