Цікаві факти про скіфів

Цікаве про скіфів

Коли мова йде про кочівників більшість одразу згадує монголів та гунів, але сотні років до їх появи степи України заселяли Скіфи.

1. Скіфи як і усі кочівники розводили коней, а також овець і велику рогату худобу, вони жили в улусах, які дуже швидко можна було зібрати і перемістити з одного місця на інше.
2. Популярним змаганням, та специфічним видом спорту серед скіфів було полювання на зайців зі списом верхи на коні.
3. Оскільки скіфи не займались землеробством до їх раціону входило переважно м'ясо впольованих тварин та продукти скотарства.
4. Основною зброєю скіфів був лук, стріли для якого вони виготовляли з зазубреними наконечниками та змащували зміїною отрутою. Також в ближньому бою вони використовували бойові сокири та вигнуті короткі мечі.

Скіфське золото

5. Більшість мистецьких виробів стародавніх скіфів були знайдені в гробницях, адже скіфи як і єгиптяни вважали, що можливо забрати свої багатства разом з собою в загробний світ.
6. Скіфи дуже любили золото, в курганах де була похована знать археологи знаходять безліч статуеток та золотих прикрас. Одним з найвідоміших витворів є пектораль — золоте намисто з трьома рядами вишуканих детальних зображень.
7. Серед скіфів дуже великою популярністю користувалось татуювання, які були ознакою мужності та благородства. В татуюванні використовувались стилізовані зображення тварин та міфічних істот таких як грифонів.