Цікаві факти про Польщу

Унікальні факти про Польщу

Польща — країна Європи з давньою історією, багатогранною культурою і красивою природою. Окрім спільного кордону нас завжди поєднували культурні та економічно-політичні зв'язки, Польща є хорошим сусідом і плідним партнером України.

1. Мало кому відомо, що з лексичної сторони польська мова на 70% схожа до української.
2. Одним з національних символів Польщі є білі лелеки, в Польщі живе 23% світової популяції цих дивовижних птахів.
3. Польща є одним з найбільших експортерів бурштину у світі та найбільшим виробником яблук у Європі.
4. На відміну від України в Польщі перший поверх є «нульовим», тобто якщо вам потрібно піднятись ліфтом на 2-й поверх потрібно нажати на кнопку «1».

Кривий ліс Польща

5. В західній частині Польщі, біля села Грифіно росте один з найдивовижніших лісів у світі. Близько 400 сосен, цього незвичного лісу, росте з викривленими стовбурами і тому його назвали Krzywy Las, що перекладається як «Кривий ліс».
6. В польських кінотеатрах переважна більшість фільмів та мультфільмів показують без перекладу, мовою оригіналу. Можливо тому молоде покоління поляків добре розмовляє англійською.
7. Ще один символ Польщі — зубр. На початку 20-го століття в Європі популяція зубрів вціліла лише в Біловезькій пущі яка розташована на території Польщі та Білорусії.
8. Історично склалось, що в Польщі до сьогоднішнього дня не люблять дві нації — росіян і німців. У великих містах можна побачити як пам'ятники жертвам фашизму так і жертвам комуністичних репресій.