Винаходи українців які змінили світ

Українські винаходи які змінили світ

Українці дуже працьовита і талановита нація, а наш перелік винаходів, який є заслугою наших співвітчизників, цьому доказ. На жаль не завжди повністю реалізувати себе наші вчені можуть саме в Україні, але і за її межами вони вигідно виділяються в науковому світі.

1. Розпочинає наш список Ігор Сікорський, який є винахідником першого у світі чотирьох моторного літака та першого в історії серійного гелікоптера. Сьогодні кожного року залучені до рятувальних робіт гелікоптери рятують тисячі людських життів. Український винахідник більшу частину свого життя працював у США, проте ми вважаємо найкраще позицію винахідника показує його лис Василеві Галичу 1933 року, де він писав: «У мого роду, що виник у селі на Київщині, де мій дід та прадід були священиками, виключно українське походження».

Львів Яну Зег

2. У Львові 1853 року місцеві аптекарі Ян Зегом та Ігнатій Лукасевич винайшли гасову лампу, яка свого часу також відіграв важливу роль в розвитку людства. Того ж року у львівському госпіталі була проведена перша в історії термінова нічна операція при гасовій лампі. Понад п'ятдесят років гасові лампи були основним джерелом світла як в оселях так і на вулицях міст.
3. Мало кому відомо, що поштовий індекс винайшли в Україні. Перші поштові індекс мали в собі число, яке означало місто, всередині букву «У», яка означала «Україна», та ще одне число яке відповідало меншому поштовому району.

Ан-225 «Мрія»

4. Завдяки конструкторам київського підприємства імені Антонова на світ з'явився справжній велетень, та привід для гордості Ан-225 «Мрія». Ан-225 є найпотужнішим та найбільшим у світі транспортним літаком. «Мрія» може прийняти на борт 250 тонн вантажу, що на 100 тонн більше свого попередника Ан-124 «Руслан», який до появи «Мрії» також був найбільшим у світі літаком. Фактично Ан-225 «Мрія» може взяти на борт два Ан-124 «Руслан».
5. До 1814 року через вилучення меду з вуликів тогочасні пасічники практично винищували бджіл димом, революційним стало відкриття мешканця Чернігівщини Петра Прокоповича який винайшов перший у світі рамковий вулик і тим самим започаткував раціональне бджільництво. Сьогодні рамкові вулики використовують мільйони пасічників по всьому світі.