Цікаві факти про йогу

Цікаве про йогу

В сучасному світі йогу все частіше розглядають як тип духовності, який є частиною спокійного способу життя. Заняття йогою стають все популярнішими і тому ми підібрали для вас найцікавіші факти.

1. Слово «йога» походить від санскритського слова яке буквально перекладається як «об'єднання» або «зв'язок» і здебільшого стосується духовних та фізичних методів досягнення гармонії. Йога застосовується в різноманітних релігійних практиках в буддизмі та індуїзмі, але в західному сіті вона приймає більш спортивний характер.
2. Більшість вчених погоджуються з тим, що йога сама по собі не є релігією, попри те, що йога та індуїзм тісно пов'язані між собою.
3. Сьогодні існує більше ніж 100 різних шкіл йоги, та найбільш популярним видом йоги в західних країнах є Хатха-йога.
4. Поза лотоса, мабуть, найбільш знакова позиція йоги. Будда Гаутама (засновник буддизму) і Шива (головний бог в індуїзмі), як правило, представлені в цій позі. Вона символізує ідеальну симетрію та гармонію квітки лотоса.

Індія марка 2014 року

5. У 2014 році Генеральною асамблеєю ООН проголошено 21 червня Міжнародним днем йоги. На честь цієї події в Індії було випущено пам'ятну поштову марку.
6. Дослідження показують, що йога знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань шляхом поліпшення артеріального потоку. Крім того йога також допомагає лікувати високий кров'яний тиск та покращує загальний стан організму.
7. В Україні існує офіційна федерація йоги. Станом на 2016 рік Українська Федерація Йоги представлена практично у всіх великих містах нашої країни. Це громадська організація яка об'єднує людей, що практикують йогу та йога-центри по всій Україні.