Цікаві факти про Лондон

Всі цікаві факти про Лондон

Столиця Англії та Великої Британії — Лондон одне з найкрасивіших міст світу. Найбільше місто Європи та шістнадцяте за розміром у світі воно має чим здивувати численних туристів. Ми підібрали для вас найцікавіші факти про це дивовижне місто.

1. У світі є багато міст які мають таку ж назву, свій Лондон є на території Канади, в США, та інших країнах. Незвичним є факт, що канадський Лондон також розміщений на річці, яка називається Темза.
2. Як не дивно, дуже престижною професією тут є робота в таксі. Далеко не всі можуть скласти іспит і стати таксистом в Лондоні, оскільки всі лондонські таксисти зобов'язані ідеально знати мапу міста та розташування всіх без виключення вулиць. Це одна з причин того, що таксі у Лондоні найдорожче в світі.

Чорний кеб

3. Всупереч репутації як дощового місто, в Лондоні менше опадів ніж в Римі, Неаполі чи навіть австралійському Сіднеї, проте якщо тут починається дощ, то він затягується на декілька днів.
4. Згідно дослідження 2016 року, Лондон на шостому місці серед найдорожчих для проживання міст у всьому світі.
5. Сьогодні швидкість руху в центрі Лондона обмежується приблизно до швидкості карет, які рухались містом понад століття тому.
6.Лондонське метро відоме у всьому світі, і англійською називається «Underground» (дослівно перекладається як під землею), проте попри свою назву, більш ніж половина підземної мережі насправді працює над землею. Цікавим також є факт, що в лондонському метро живе близько півмільйона мишей.
7. Одним із символів Лондона є найбільш впізнаваний автобус у світі — двоповерховий Роутмастер (англ. Routemaster — Володар доріг).

Автобус Роутмастер

8. Будинок Парламенту в Лондоні або Вестмінстерський палац налічує більш як сто кімнат, а всі коридори разом узяті, протяжністю понад п'ять кілометрів.
9. Якщо б лондонський Біг Бен вирішили збудувати в 2016 році, на побудову довелося б викласти близько 222000 доларів.
10. 17 жовтня 1814 році Лондон був затоплений пивом (майже півтора мільйона літрів), це трапилось в результаті розриву величезного чану з хмільним напоєм. Цей день в історії Лондона має назву «London Beer Flood» що перекладається як пивна повінь.